YARDIM

Zorluk Seviyeleri

Soruları çözerken 1'den 5'e kadar olan bir skalada zorluk seviyesi seçebilirsiniz. Soruların zorluk seviyesini, test sırasında sağ altta göreceğiniz ( ) ikonuna tıklayarak açılan ekrandan veya klavyenin 1, 2, 3, 4 veya 5 tuşlarını kullanarak belirleyebilirsiniz.

Daha sonra kategorilendirdiğiniz bu soruları çözmek isterseniz; test oluşturma ekranında 'Veritabanı' altındaki listeden 'Zorluk - X' seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Kullanım tavsiyesi

5 en zor, 1 en kolay şeklinde bir kategorilendirme yerine, tekrar dönmek istediğiniz soruları sınıflandırmak için kullanırsanız daha yararlı olabilir. Yani, 1 olarak işaretlediğiniz soruları bir daha çözmeyecekseniz 1'i kullanmaya gerek kalmayacak o yüzden tekrar dönmek istediğiniz sorular içerisinde en az öncelikli olan soruları 1 olarak işaretleyebilirsiniz. En zor veya geri dönmenin zorunlu olduğunu düşündüğünüz soruları 5 olarak işaretleyebilirsiniz.

Zorluk seviyeleri tamamen kişiye özeldir, istatistiki olarak belirlenmiş bir değer değildir.


Sizin zorluk seçiminizi diğer üyeler göremez fakat bu değerler sorunun 'global' zorluk seviyesi için kullanabilir. Üyelerin seçimlerine dayanarak X dersine ait zor sorular şeklinde bir liste oluşturabiliriz fakat bu liste sizin 'Veritabanı' altındaki zorluk seviyelerini etkilemez.

Eğer bir sorudaki zorluk seviyesini kaldırmak isterseniz, tek yapmanız gereken, Zorluk Seviyesi penceresini tekrar açıp listeden 'Zorluk derecesini seçin'e tıklayıp göndermek. Klavyeli bir cihazınız varsa 0'a da basabilirsiniz.


‹ Geri gön